Relacje

Inter mistrzem Włoch 2023/24! 20. Scudetto w historii klubu oraz 6. wygrana z rzędu z Milanem! | Milan 1-2 Inter (133)

Autor:
Źródło: inf. własna
12 dni temu
5120
133
Scudetto 20 Inter Campioni D'Italia

Inter zdobywcą Scudetto w sezonie 2023/2024!!! Na San Siro zespół Simone Inzaghiego pokonuje w derbowym spotkaniu drużynę Milanu 2:1!!! Bramki dla Nerazzurich zdobyli Francesco Acerbi oraz Marcus Thuram!!!

Początek spotkania nie należał do tych efektownych. Próby ataków z obu stron, lecz żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie zagrozić. Na pierwszy strzał w meczu kibice czekali do 8. minuty. Uderzenie Lautaro Martineza z woleja było jednak niecelne i od bramki zaczęli gospodarze. W. 19 minucie Inter wykonywał rzut rożny. Na krótki słupek dośrodkowywał Dimarco, a tam świetnie odnalazł się Pavard, który przedłużył futbolówkę do niepilnowanego Acerbiego, a ten pewnym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce! Niespełna osiem minut później bliscy podwyższenia prowadzenia byli Nerazzurri. Niestety dobrego podania nie wykorzystał Lautaro i z bliskiej odległości strzelił wysoko nad poprzeczką. Chwilę później świetną kontrę przeprowadzili gracze Milanu. Prawym skrzydłem biegł z piłką Musah i idealnie dograł do wbiegającego w pole karne Leao, ten jednak trafił prosto w Sommera i piłkę wybili obrońcy. W 38. minucie doskonała okazję miał Thuram. Niestety piłka po jego strzale minęła minimalnie prawy słupek. Ostatnie minuty drugiej połowy byly naprawdę intensywne. Najpierw Calabria z bliska próbował zaskoczyć Sommera, a później po błędzie Tomoriego, szansę na gola miał Mkhitaryan, lecz jego strzał z łatwością obronił Maignan.

Kapitalnie rozpoczęli drugą część spotkania podopieczni Simone Inzaghiego. Bastoni z własnej połowy obsłużył długim podaniem Thurama, który najpierw świetnie przyjął piłkę i zastawiał się przed Tomorim, żeby później oddać kąśliwy strzał po ziemi zza pola karnego i tym samym pokonać bramkarza gospodarzy! Kolejne minuty nie przyniosły nam wielu sytuacji bramkowych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Mogliśmy oglądać głównie grę w środku pola oraz kilka niegroźnych i niecelnych strzałów z obu stron. W 77. minucie doszło do pierwszych zmian w zespole Interu. Na placu gry pojawili się Carlos Augusto oraz Frattesi. Zmienili oni kolejno Dimarco oraz Barelle. Trzy minuty później gospodarze zdobyli bramkę. Najpierw  główkował Gabbia. Jego strzał na słupek sparował Sommer, ale przy dobitce Tomoriego Szwajcar był już bezradny i musiał wyciągać piłkę z siatki. W 85. minucie kolejną zmianę przeprowadził Simone Inzaghi. W miejsce Darmiana wszedł Dumfries. Niecałe trzy minuty później boisko opuścił Bastoni, a zastąpił go De Vrij. W 94. minucie wywiązała się awantura między Hernandezem, a Dumfriesem. Sędzia obu panom pokazał po czerwonej kartce. Czerwoną kartke arbiter spotkania pokazał również Calabrii, który zachował się fatalnie i uderzył w twarz Frattesiego. Sędzia zakończył spotkanie i Nerazzurri mogli rozpocząć świętowanie!

Składy, w których wystąpiły obie drużyny:

MILAN (4-2-3-1): 16 Maignan; 2 Calabria, 46 Gabbia, 23 Tomori, 19 Hernandez; 14 Reijnders, 7 Adli; 80 Musah, 8 Loftus-Cheek, 11 Pulisic; 10 Leao.

Ławka Rezerwowych: 57 Sportiello, 69 Nava, 4 Bennacer, 9 Giroud, 15 Jovic, 17 Okafor, 21 Chukwueze, 30 Caldara, 38 Terracciano, 42 Florenzi.

Trener: Stefano Pioli.

INTER (3-5-2): 1 Sommer; 28 Pavard, 15 Acerbi, 95 Bastoni; 36 Darmian, 23 Barella, 20 Calhanoglu, 22 Mkhitaryan, 32 Dimarco; 9 Thuram, 10 Lautaro Martinez.

Ławka Rezerwowych: 12 Di Gennaro, 77 Audero, 2 Dumfries, 5 Sensi, 6 De Vrij, 7 Cuadrado, 8 Arnautovic, 14 Klaassen, 16 Frattesi, 17 Buchanan, 21 Asllani, 30 Carlos Augusto, 31 Bisseck, 70 Sanchez.

Trener: Simone Inzaghi.

Sędzia: Colombo.

Co za końcówka! Inter, po golu w doliczonym czasie gry, pokonuje Udinese 1-2 (44)

08.04
19:57

120 minut walki i porażka po karnych, Nerazzurri żegnają się z Ligą Mistrzów | Atletico 2:1 (karne 3:2) Inter (197)

HB
Nie czuję emocji związanych z mistrzostwem. Czuję spokój. Zwycięstwa Interu są dla mnie czymś oczywistym i naturalnym. To porażki wywołują u mnie emocje, bo ich nie akceptuję.

Interistaaa70
Cześć wszystkim na stronie jestem z Wami od lat, ale jako mało "zinternetowany człowiek" konta nie zakładałem, tylko czytałem czy to komentarze czy to newsy, chciałem jednak się w komentarzu podzielić radością, kurde naprawdę łza po meczu z Milanem popłynęła..
druga gwiazda jest teraz 10 lat i będzie trzecia !! ! Coś pięknego.
24.04.2024 o 21:04 przez Matiinterlegia
Matiinterlegia
Już na trzeźwo. Dziękuję Interku za wspaniały prezent urodzinowy. Wspaniałe 34 urodziny :)
23.04.2024 o 21:14 przez kadrian89
+5
kadrian89
Warto było zaryzykować i przeżyć na miejscu takie emocje. Historia wczoraj napisała się na długie lata. Czuć jak to miasto żyje tym klubem.

W przyszłym sezonie Inter może być jeszcze lepszy. Trzeba w to wierzyć. Nie jesteśmy idiotami z Neapolu.
smerf1600
Ołłłłłłłłłłjeeeeeeeee pięknie smakuje, druga gwiazda, w zwycięskich 6 raz z rzędu derbach, przed uciekającymi kibicami Milanu hahahah ja pitole ale scenariusz :) )))))))))))))))))))))))) Wielki INTERZE kocham Cie na wieki wieków
Paolo87
Narzekano na Thurama, faktycznie miał gorszy czas ale we wczorajszym meczu to on zdobył decydującą bramkę💪To chłopak z wielkim potencjałem, może pokazać więcej i mam nadzieję że w kolejnym sezonie będzie nadal rozwijał się u Nas👍💪
23.04.2024 o 11:28 przez Bajlando
+1
Bajlando
No i pięknie :D Naprawdę było widać frustracje wylewająca się z całego milanu, przepiękny widok :D
mroowa111
Piekny sezon wspaniała gra bardzo się rozwinęliśmy jako zespol Szymek dojrzał transfery się udały nie było kryzysów to jest niesamowity Inter który miażdży wszystkich co do wczorajszego meczu znowu wypunktowalismy Milan co bardzo cieszy a dowodem ich frustracji jest końcówka meczu teraz świętowanie potem nowe kontrakty dla liderów 4-5 fajnych transferów Pana Kobry i naprawdę ten zespol stać by wygrać wszystko w co głęboko i szczerze wiedzę cieszmy się mocno bo jest pięknie
23.04.2024 o 09:24 przez nazional
+4
nazional
Campeoni di Italia !! Brawo drużyna, gratulacje za ten ligowy sezon bo zagrany mocno :) teraz na przyszły sezon życze sobie mocnego ataku w Europie :D
23.04.2024 o 07:20 przez Inter9
+3
Inter9
Z jednej strony się cieszę ale z drugiej jak patrzę w przeszłość to szkoda tych niektórych sezonów gdzie w ogóle nie zdobyliśmy mistrzostwa a nawet nie dostawaliśmy się do ligi mistrzów jak sezony 2012-2017 nie wspominając też o sezonach w latach 00-05 gdzie też nam to jakoś nie szło a przecież mieliśmy niezłą paczkę jak Crespo, Cannavaro , Martins, Stanković, Emre , Adriano .
Tak sobie że gdybyśmy awansowali do finału LM w sezonie 02/03 po półfinale z Milanem i wygrali finał z Juve myślę że Interowi dałoby to wiatr w żagle i sezony 03/04 i 04/05 potoczyłyby się inaczej.
Mistrzostwo w sezonie 05/06 do końca życia będą wypominać że zdobyliśmy na "krzywdzie" Juventusu .
Szkoda że Adriano tak obniżył formę i loty. Też nie rozumiem czemu sprzedaliśmy Martinsa to był dobry napastnik który mógł się latami rozwinąć.
Szkoda sezonu 10/11 który krótko mówiąc był ostatnim sezonem gdzie był powiew jakieś siły Interu ale niestety kiepski trener na początku jakim był Benitez, słabe transfery jak Kharja, Castelazzi , przecież my z taką kasą po zdobyciu potrójnej korony powinniśmy od razu pojechać chociażby do Realu i ściągnąć np. Higuaina czy do Chelsea po Drogbę lub Essiena , gdzie nasz zarząd miał oczy czemu wtedy z Pescary nie wyciągnęliśmy chociażby Verattiego albo z Palermo Edinsona Cavaniego.
Cieszę z drugiej gwiazdki ale szkoda mi też straconych wcześniej słabszych sezonów . Być może dziś mielibyśmy trzy gwiazdki i ze 7 zdobytych pucharów ligi mistrzów
23.04.2024 o 09:16 przez acmilanowek
+2
acmilanowek
w latach 00-05 mielismy wlasnie paczke ale nie druzyne. Atak byl ultra mocny ale im glebiej w pole tym slabsi zawodnicy. Obrona byla cienka , jako druzynie sporo brakowalo nam do Milanu i Juve bo oni mieli wtedy zrownowazone sklady .
Rowniez przeceniasz Martinsa i Emre . To nie byly gwiazdy tej ligi .
Inter w tamtych czasach nie byl madrze budowany.
23.04.2024 o 09:51 przez tylkointer3
+3
tylkointer3
I to jest właśnie taka trochę różnica w kryzysie. Inter i Milan wypadając z top 3 nie mieli już udziału w LM. Juve też jest od kilku w kryzysie, ale oni musieli byc w top 4, żeby mieć LM. My za drugiej kadencji Manciniego też byliśmy na czwartym miejscu ale to wtedy nie dawało udziału w LM. Gdyby wtedy dawało nasz rozwój mógł być trochę szybszy. I dodatkowo gdy my co sezon jesteśmy w top 3 to według starych zasad Milan i Juve by wypadali z udziału w LM co by opóźniało ich rozwój, a promowało nasz. Trochę takim sposobem Juve miało latwiej wygrywać mistrzostwa
23.04.2024 o 06:20 przez ragnar
+9
ragnar
obejrzalem powtórkę, Leao fauluje Frattesiego a ten największy farbowany pajac podbiega i odpycha Frattesiego, bez piłki, a że akurat Dumfries był najbliżej to się złapali...
wiadomo, każdy kibic broni swoich, ale co jak co Dumfries raczej nigdy spin nie robi, a pajac zawsze
powinien za to dostać dodatkową kare, podobnie jak Calabria za uderzenie, chyba też Frattesiego a potem odepchnięcie Lautaro...

ale bydla narobili, merdy :)
23.04.2024 o 09:22 przez acmilanowek
+2
acmilanowek
w sumie to dobrze, ze narobili bydla. w takiej atmosferze to scudetto lepiej smakuje , sa wielkie emocje , ktore towarzysza tym derbom a po tej historii czekam na kolejne derby , ktore rowniez beda mocno napiete a Inter zagra je z tarcza scudetto i druga gwiazdka na piersi.
23.04.2024 o 06:16 przez Seba
+9
Seba
O niejakiej parówie Hernandezowej już gdzieś tam kiedyś słyszałem. Ale ten z numerem 7, co wygląda jak Dawid Podsiadło na odwyku, to kto to był?
AveCaesar
Pewnie jakiś heroinista, wzięli go z ulicy bo nikt nie chce grać w ich koszulce. Składu nie mieliby na derby.
+4
Piękna historia,na GM gdzie gospodarzem jest Milan,i zdobywając drugą gwiazdkę. Pięknie.
Edi092
Bycie kibicem Interu nie jest łatwe. Ale takie dni jak dziś, utwierdzają w przekonaniu, że jest to miłoś na zawsze.
23.04.2024 o 02:34 przez maverik
+8
maverik
Piękny, cudowny poniedziałkowy wieczór. Miałem dobre przeczucia przed meczem i piłkarze wraz trenerem nie zawiedli, Milan po raz szósty z rzędu pokonany, a to nie jest najważniejsze wydarzenie tego wieczoru, bo najbardziej liczy się to, że INTER JEST MISTRZEM WŁOCH.

Patrząc na te obrazki po końcowym gwizdku, radość sztabu i piłkarzy wraz z kibicami, następnie piłkarze celebrują w szatni, a kibice idą pod Duomo świętować to jakbym się cofnął do 2010 i wcześniej. Niestety w 2021 ani nie było dane Interowi świętować na murawie, bo wtedy remis Atalanty z Sassuolo przesądził o mistrzostwie, ani nie było kibiców przez obostrzenia covidowe. Dlatego to Scudetto jest jeszcze bardziej wyjątkowe no i ta upragniona druga gwiazdka to prawdziwa wisienka na torcie.

Wszyscy byli dzisiaj wyśmienici, ale na szczególne wyróżnienie według mnie zasłużyli:

Pavard, za niesamowite interwencje w obronie
Calhanoglu, w defensywie był wszędzie, ofiarne interwencje z pewnością uratowały Inter
Thuram, mimo słabszej pierwszej połowy, to jednak druga połowa klasa, piękny gol (jak strzelać Maignanowi to zawsze po krótkim, Lauti coś o tym wie :D )
Bastoni, za świetne długie piłki jak zawsze
i Sommer za kilka kapitalnych interwencji

Jedyne co to byłem zdziwiony czemu Inzaghi tak długo czekał ze zmianami. Na szczęście nie miały one wpływ na końcowy wynik. Zachowanie dwóch milanistów w końcówce w tej jakże pięknej chwili przemilczę, bo nie warto. Liczy się tylko Inter.

FORZA INTER :scudetto:
23.04.2024 o 02:00 przez Pader88
+6
Pader88
Właśnie wróciłem z meczu i celebrowania go z fan-klubem do którego należę, gdzie było około 300 osób i powiem tylko tyle że nie zapomnę tej nocy nigdy jedną z najwspanialszych chwil podczas mojego kibicowania tej drużynie. Wygrana w tym meczu i przypieczętowanie skudeto cieszenie się wspólne z każdej bramki, śpiewy i okrzyki podczas rozwijania flag z dwiema gwiazdkami i celebrowanie na ulicach coś wspaniałego. MILANO SIAMO NOI! 🖤💙
23.04.2024 o 00:41 przez danielWu
+1
danielWu
Nawet czarnym udziela się nastrój 😁 wywiad na żywo z kanału YouTube. Koleś zapytany. Ogólnie mega, wspaniałe chwile. I jeb całus jej z nienacka w policzek. A dziewczyna uśmiechnięta na to. "Tak spontaniczni mogą być tylko kibice Interu" 😁 wiadomo telewizja na żywo. Może po prostu wybrnęła, ale mnie rozśmieszyła ta sytuacja 😁
23.04.2024 o 00:10 przez Paolo87
+7
Paolo87
W życiu wiele jest rzeczy nie przyjemnych, przykrych, stresujących, smutnych, strasznych ale są też takie chwile jak ta dziś. Niosące radość w tym szarym smutnym życiu😁 Dla takich chwil się żyje, czeka, cierpi... Dlatego też: szefie, tak jak mówiłem, we wtorek biorę urlop😁 Ukochany klub zdobył Scudetto❤️💪 Wystarczający powód żeby świętować😁👏❤️💪👍
23.04.2024 o 00:04 przez Bartez
+4
Bartez
Grande INTER! Kompletna dominacja w Serie A i przypieczętowanie Scudetto w derbach. Coś pięknego! :) Historyczny wieczór. C'È SOLO L'INTER!
acmilanowek
Inzaghi niszczyciel Milanu . Pierwszy sezon wybaczony, byl nowy trener , odeszlo kilku zawodnikow pierwszego skladu . No coz, czasem tak sie zdarza , ze slabszy zespol moze zdobyc mistrza.
Ale po tamtym sezonie , Pan Inzaghi i jego taktyczne zdolnosci klepia ten nieszczesny Milan przy kazdej nadazajacej sie okazji.
Oklep w polfinale LM , baty 5-1 w lidze i teraz zapewnienie sobie 20 mistrzostwa w historii przy okazji ponizajac Milan przy ich publicznosci.
Inzaghi dolaczyl do grona najlepszych trenerow w historii Interu.
Zdobyc mistrzostwo jest latwiej niz je obronic dlatego licze, ze Inter zachowa ten sam glod co w tym sezonie a nasz zarzad utrzyma wszystkich najlepszych zawodnikow bo teraz potrzeba stabilizacji , ktora pozwoli utrzymac ten poziom na dluzej.
23.04.2024 o 00:02 przez SETE
+7
SETE
Inzgahi i drużyna przeszli do historii. 22.04.24 to data , który będą pamiętać wszyscy kibice Interu ale … Milanu także :)

Teraz dać pograć rezerwowym , podpisy najważniejszych graczy i trenera i myśle spokojne mercato.
23.04.2024 o 00:11 przez Paolo87
+4
Paolo87
Buchanan od pierwszej minuty z Torino dobrze by było gdyby wystąpił.

Shoutbox

Imrahil 03.05.2024 23:34

a jak tam ich legenda klubu, zasluzony zawodnik, kapitan Bonucci? mecze/trofea/gole jak tam statystyki ?!

AveCaesar 03.05.2024 09:14

Inną nazwą ataku Interu jest Anton Matkovic, Chorwat z Osijeku: urodzony w 2006 roku zawodnik pamięta Mandzukicia ze względu na jego niegodziwość, kilogramy i centymetry. Konkurencja jest bardziej włoska, a mniej międzynarodowa, a cenę 5 milionów uważa się za rozsądną. [Gazzetta_it]

AveCaesar 03.05.2024 09:10

Inter drugi zespół urodzi się w 2025 roku. Od Primavery po Under 15, drużyny młodzieżowe rywalizujące o tytuł. Projekt U23 wkrótce się zmieni! [Gazzetta_it]

AveCaesar 03.05.2024 09:00

no yebnął

AveCaesar 03.05.2024 08:58

GDS - Inter pod atakiem "nowego Osimhena". Czarno-niebiescy poszliby w ślady George'a Ilenikheny, nie ma nawet 18 lat, narodowości francuskiej, ale pochodzenia nigeryjskiego. Do pokonania mocnej konkurencji, która z pewnością nie umknęła występu belgijskiego napastnika należącego do Antwerpii, który w tym sezonie strzelił również z Barceloną. A profil llenikheny mógłby wrócić bardzo przydatny, zwłaszcza w przypadku, gdy droga do Gudmundsson była zbyt skomplikowana: zlew dla Islandiczyka dotrze w odpowiednim czasie, ale póki co czekamy.

Matiinterlegia 03.05.2024 01:38

Eleven to Polsat w sumie.

Claudio 03.05.2024 00:14

oby zostało w Eleven. Nie byłbym zaskoczony jakby polsat po stracie LM powalczył

TONYSOSA 02.05.2024 23:35

lewy kibicuje im, klaszczac jajami

Claudio 02.05.2024 23:27

ale mimo wszystko zycze im finalu

Archiwum shoutboxa

Sonda

Kto był najlepszym graczem w meczu z Torino?

Polls answer

Publicystyka

InzaghiBall - analiza taktyczna Interu po meczu z Atletico Madryt (5)

22.02
13:11

System na system. Analiza taktyczna Atletico Madryt przed meczem z Interem Mediolan (7)